Fundacja Zwierciadło działa w ramach Grupy Zwierciadło, swoim zasięgiem obejmując Polskę i zagranicę. Głównym przedmiotem działalności Fundacji jest wspieranie, promowanie i inicjowanie działalności artystycznej i kulturalnej o

unikalnej jakości. Strategię Fundacji porównać można do dawania iskry, która odmienia scenę kulturalną – jej długofalowe inicjatywy wyznaczają nowe standardy wykonawcze i wystawiennicze. Ta strategia realizowana jest w szczególności poprzez program muzyczny oraz projekty związane ze sztukami wizualnymi. Fundacja realizuje unikalny projekt pierwszej w Polsce prywatnej orkiestry młodzieżowej – Młodej Polskiej Filharmonii, koncertującej na prestiżowych polskich scenach. Młoda Polska Filharmonia jest kontynuacją programu stypendialnego Agrafka Muzyczna zainicjowanego w 2001 roku. Fundatorami projektu są Sławomir Smołokowski i Grzegorz Jankilewicz.

Zespół Fundacji

Tamara Surman, Prezes Fundacji Zwierciadło, s.wilgocka@grupazwierciadlo.pl (Sylwia Wilgocka, asystentka zarządu) Wiceprezes Grupy Zwierciadło. Z Grupą Zwierciadło związana jest od stycznia 2011 roku, wcześniej w latach 2004-2010 była dyrektorem zarządzającym w MDI Strategic Solutions – agencji doradztwa strategicznego i PR. Z wykształcenia prawnik. Miłośniczka muzyki klasycznej i jazzu.

Ewa Olędzka, Menedżer projektu Młoda Polska Filharmonia, e.oledzka@grupazwierciadlo.pl

Organizatorka warsztatów artystycznych oraz ogólnopolskich tras koncertowych. Studiowała stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w krajowych i zagranicznych organizacjach pozarządowych. Koordynowała różnorodne projekty społeczne, edukacyjne i związane z działalnością kulturalną (m. in. program Agrafka Muzyczna).

Katarzyna Wąs, Menedżer projektów z zakresu sztuk wizualnych,

k.was@grupazwierciadlo.pl

Kuratorka i producentka. Współpracuje z artystami przy realizacji różnorodnych projektów z zakresu sztuk wizualnych. W latach 2011-2013 związana z MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, jako koordynator projektów i redaktor magazynu MOCAK Forum. Ukończyła historię sztuki i studia z zakresu gender na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwentka kursu dla kreatywnych producentów w Wajda School.

 

Sprawozdanie Merytoryczne 2011 – pobierz

Sprawozdanie Merytoryczne 2012 – pobierz

Sprawozdanie Merytoryczne 2013 – pobierz

Sprawozdanie Merytoryczne 2014 – pobierz

Fundacja Zwierciadło
Ul. Postępu 14
00-324 Warszawa
NIP 525-251-96-55